اثرات خوردن قهوه در بدنسازی

اثرات خوردن قهوه در بدنسازی

این روزها خوردن قهوه برای اکثر ورزشکاران امری مهم می باشد چرا که باعث بالا رفتن قدرت و کیفیت تمرین آنها میشود. در این مقاله قصد داریم خواص خوردن قهوه برای ورزشکاران در بدنسازی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید

قهوه چیست و چگونه تهیه می شود؟

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در تمام کشورهای جهان به شمار میرود. گیاه قهوه در مناطق نیمه گرمسیری آمریکا و برخی از جزایر جنوب و جنوب شرقی آسیا یافت می شود.هنگامی که میوه ی گیاه قهوه می رسد، دانه های قهوه را برداشت و فرآوری میکنند. این دانه های قهوه خشک شده و در درجه های مختلفی برشته یا اصطلاحا رُست میشوند.

کافئین در بدنسازی

در مقاله ای که اخیرا در یکی از سازمان های بین المللی غذایی انتشار یافته نوشته شده است که کافئینی که در یک فنجان قهوه وجود دارد حدودا معادل 150 گرم می باشد که به مقدار خیلی زیادی احساس خستگی در افراد را به ویژه در بدنسازان کاهش میدهد. طی بررسی هایی که در این مقاله به دست آمده است کافئین به میزان حدود 44 درصد عملکرد ورزشکاران را افزایش داده بود.

این مطالعات همچنین نشان میدهد بیشترین اثر کافئین بر روی افرادی است که به مدت طولانی و در یک زمان مشخص ورزش میکنند. برای دریافت کافئین در بدنسازی، علاوه بر نوشیدن قهوه، می توانید از مکمل های ورزشی حاوی کافئین نیز استفاده نمایید.
بدنسازان قهوه مصرف کنند یا خیر؟

مصرف قهوه اگرچه خواص بسیاری دارد مخصوصا برای ورزشکاران، اما مصرف بیش از حد آن نیز میتواند به سلامتی شما آسیب وارد کند لذا بهتر است که ورزشکاران به این روشی که در پایین آمده است قهوه را مصرف کنند:

  • بهترین روش مصرف قهوه، مصرف محدود آن است، بطوریکه بدن به آن عادت نکند.
  • میزان مصرف روزانه خود را ۶ میلی‌گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن یا کمتر حفظ کنید
  • 2 روز در هفته را کافئین مصرف نکنید تا بدن به آن عادت نکند
  • به هیچ عنوان بیشتر از 6 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مصرف نکنید

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

نظرات بازدیدکنندگان